Klozet Kapağı
₺1.799,00 KDV Dahil
₺1.990,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Klozet Kapağı
₺1.399,00 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
Klozet Kapağı
₺1.249,00 KDV Dahil
₺1.599,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
Klozet Kapağı
₺1.799,00 KDV Dahil
₺1.899,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Klozet Kapağı
₺2.799,00 KDV Dahil
₺3.199,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Klozet Kapağı
₺2.499,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo

Kullanışlı ve Uygun Fiyatlı Klozet Kapağı

Klozetlerde hijyen sağlamaya yardımcı olan klozet kapağı gerekli bir banyo ürünüdür. Genellikle yuvarlak formda olan bu kapakların oval ve köşeli şekilleri de vardır. Değiştirilebilir yapıda olan kapaklar menteşeli ürünlerdir. Her biri kullanışlı olarak tasarlanan klozet kapağı klozetin ölçüsüne uygun olarak monte edilir. Yeni bir eve taşınanların hijyen amacıyla banyoda yapacakları ilk iş bu kapakları değiştirmektir. Çoğunlukla plastikten üretilen kapaklar dayanıklı olmasıyla bilinir. Bazı yerlerde desenli modelleri de bulunan klozet kapağı çeşitleri klozeti sağlıklı şekilde kullanmayı sağlar.

Klozet Kapağı Ne İşe Yarar?

Alafranga tuvalet olarak bilinen klozetler kolay kullanım imkanı sunar. Klozetin üst kısmında bulunan klozet kapağı sifonu kullanma esnasında etrafa olabilecek sıçramaları önler. Klozetle birebir uyumlu ölçülerde olması sayesinde tuvaletin temiz kalmasına katkıda bulunur. İstenen bakımlı görünüm için kapağın sürekli kapalı tutulması gerekir. Eğer klozet kapağı klozetin kendisi ile uyumsuzsa ortaya kötü bir görüntü çıkacaktır. İstenen uyumu yakalayabilmek için kapak ile alt kısmının aynı markadan olmasına özen gösterilmelidir. Her ürünün ölçüsü kapak ile birebir olacak şekilde hesaplanır. Bu sayede kapak kapalı iken dışarıya sıvı sıçrama olasılığı ortadan kalkar.

Klozet Kapağı Modelleri

Farklı desen ve tasarımlara sahip olan klozet kapağı modelleri her ihtiyaca çözüm sunar. Günümüzde en çok kullanılan kendinden yavaşlayabilen özelliğe sahip olan kapaklar daha kullanışlı olarak bilinir. Zamandan tasarruf ettiren bu detaylar giderlerden gelebilecek kötü kokuların eve yayılmasına engel olur. Değişik renk seçenekleri bulunan klozet kapağı çeşitleri banyo ve tuvalet dekorunun önemli bir parçasını oluşturur. Akıllı, manuel, amortisörlü, gömme, otomatik ve adaptörlü gibi türler mevcuttur. Bu gibi klozet kapağı çeşitleri ofis, ev ya da işyeri fark etmeksizin her yer için satın alınabilir. Klozet kapağı fiyatları için geniş aralığın olması sayesinde modeller herkese hitap eder.

Klozet Kapağı Nasıl Takılır?

Klozet kapağı seçerken hem boyut hem de şekil olarak alt kısımla uyumlu olması gerekir. Genellikle tüm modellerin montajı kolayca yapılır. Montaj öncesinde klozet tamamen temizlenmeli ve kuru olmalıdır. Klozete darbe gelmesini önlemek amacıyla montaj sırasında alt kısma hafif pamuklu havlu yerleştirilebilir. Klozet kapağı arka kısma sıfır olacak şekilde yerleştirilmelidir. Menteşe kısmı dikkatlice kapatılmalı ve vidalar iyice sıkılmalıdır. Vidaların her biri model kapaklarına özeldir. Ödenin klozet kapağı fiyatları içine vidalar da dahildir. Şarjlı matkap ya da pense ile monte edilebilir. Matkap daha uzun ömürlü kullanım olanağı sunacaktır.

Klozet Kapağı Nasıl Sökülür?

Klozet kapağı sökerken vidalı yerlerini gevşetmek gerekir. Vida alınınca kapak doğrudan yerinden çıkacaktır. Özellikle kelebek vida olanlar direkt el ile sökülebilir. Üstten vidalı olan modellerde ise tornavidadan yardım alınabilir. Monte işleminde ise sökmenin tam tersi yapılacaktır. Üstten vidalı, üstten geçmeli ve alttan vidalı klozet kapağı çeşitlerine göre sökme ve monte işlemleri farklılık gösterecektir. Sökme esnasında vidalar kolay çıkmıyorsa bir pas sökücüden ya da yağlayıcıdan destek alınabilir. Kapak tamamen çıkarıldıktan sonra yerine yeni bir klozet kapağı monte edilebilir.

Klozet Kapağı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Doğru şekilde klozet kapağı ölçüsü almak için uzunluk ve genişlik değerlerine bakılır. Genişlik kapağın en geniş noktası ile dış kenarları arasındaki mesafeyi gösterir. Uzunluğu ölçerken ise iki montaj deliği arasına bir şerit metre yerleştirilir. Bu kısımdan tuvaletin ön kenarına kadar olan bölümün ölçüsü alınır. Kapakların genellikle standart ölçülerde olduğu düşünülse de hepsi aynı değildir. Alt kısımla uygunluk için klozet kapağı ölçüsü doğru alınmalıdır. Oturma kenarlığı ve kapak kısmı tek parça halinde satılan modelleri alırken ölçü ekstra önemli hale gelecektir. Bunlar için belirlenen klozet kapağı fiyatları daha ekonomiktir.

Klozet Kapağı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kullanımı ve montajı son derece kolay olan klozet kapağı çeşitleri her banyoya uygundur. Montajı bittikten sonra hemen kullanmaya başlanabilir. Eğer klozete kapak kısmı konulmazsa görüntüde ve kullanımda bir eksiklik olacaktır. Çocuklar ve yetişkinler için kullanılacak kapaklar birbirinden farklı olabilir. Çocukların oturma esnasında sorun yaşamamaları için onların fiziksel gücüne ve yaşına uygun klozet kapağı modelleri seçilmelidir. Kullanım sonrasında hijyene ekstra dikkat edilmeli, klozet kapağı ve alt kısmı her zaman temiz tutulmalıdır. Temizlik için klozetin yapısına uygun temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

Banyonuza Uygun Klozet Kapağı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo için klozet kapağı seçerken her bir detaya dikkat etmek gerekir. Renk tonu, ölçüler, ince ayrıntılar, işlev ve tasarım kapağı daha kullanışlı hale getirecektir. Klozete takılacak klozet kapağı ile klozetin tasarım olarak birbiriyle uyumlu olması zorunluluktur. Özellikle montaj delikleri ile kapak menteşelerinin mesafesi iyi ölçülmelidir. Geleneksel görünüm sevenler için yuvarlak şekilde klozet kapağı modelleri uygun olacaktır.

Banyo dekorasyonuna ekstra dikkat eden stil sahibi kullanıcılar için renk detayları beyazdan öte olarak seçilebilir. Minimal görünümlerden hoşlananlar için desenli ya da farklı tek renkli modeller mevcuttur. Sofistike bir görünüm yakalamak için mavi klozet kapağı sıklıkla kullanılır.

Klozet Kapağı Fiyatları 2023

Değişik malzemeler ve hammaddeler kullanılarak üretilen klozet kapağı fiyatları seçilen ürüne göre farklılık gösterir. Beyaz plastik malzemeden yapılan ve standart ölçülerde olan kapaklar için fiyatlar oldukça ekonomiktir. Ancak kapakta renk ve desen seçimi farklılaştıkça, plastik yerine ahşap vb. farklı malzemeler kullanıldıkça fiyatlar da değişecektir. Kullanıma ilave edilen tüm artı detaylar fiyatların artmasına neden olacaktır. Bütün klozetler ve bütçeler için uygun klozet kapağı bulmak mümkündür. İsteğe göre bu ürünlerin siparişlerini web sitemiz üzerinden verebilirsiniz. Tüm ürünler siparişte belirtilen adrese eksiksiz olarak teslim edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR