Asma Klozet
₺2.990,00 KDV Dahil
₺3.599,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺4.399,00 KDV Dahil
₺4.899,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺7.899,00 KDV Dahil
₺8.499,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺6.399,00 KDV Dahil
₺6.799,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺5.299,00 KDV Dahil
₺5.899,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺5.199,00 KDV Dahil
₺5.699,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺4.199,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺8.299,00 KDV Dahil
₺8.990,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺4.899,00 KDV Dahil
₺5.699,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺8.499,00 KDV Dahil
₺8.990,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺7.399,00 KDV Dahil
₺7.899,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺7.399,00 KDV Dahil
₺7.899,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺7.299,00 KDV Dahil
₺7.899,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺2.399,00 KDV Dahil
₺2.899,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺2.899,00 KDV Dahil
₺3.199,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺6.199,00 KDV Dahil
₺6.900,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺10.499,00 KDV Dahil
₺11.499,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Asma Klozet
₺10.499,00 KDV Dahil
₺11.799,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo

Dayanıklı ve Kullanışlı Asma Klozet Modelleri

Tuvalet sistemlerinin duvara monte hali asma klozet olarak isimlendirilir. Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan bu sistem duvara gizlenmiş olan bir destek çerçevesi ile desteklenir. Normal klozet ile karşılaştırıldığında tesisat sisteminin el verdiği yerlerde asma klozet kullanılması tavsiye edilir. Banyonun daha geniş görünmesini sağlayan bu klozet modelinin alt kısmı boştur ve rezervuar bölümü yoktur. Bu sayede banyonun temizliği de kolay olacaktır. Genellikle insanlar asma klozet düşer mi diye bir endişe bulunur. Ancak bu klozetler duvara sağlam şekilde monte edildiği için düşme gibi bir durumu söz konusu değildir.

Sağlam bir yapıya sahip olan asma klozet yerden yüksekte durur ve kaç kilo taşıyacağı tercih edilen modele göre değişir. Yüksek kilogram özelliklerine sahip olan bu modeller uzun süre dayanıklılığa sahiptir. Her biri en kullanışlı şekilde üretilen bu ürünler için asma klozet fiyatları farklılık gösterir. Bütçeye ve ihtiyaca uygun fiyat aralıkları bulmak oldukça kolaydır. Renk, kapak modeli, boyut ve şekil gibi özellikler fiyatların değişmesine neden olur. Klozet seçiminde önemsiz bir detay gibi görünse de kapak tercihine dikkat etmek gerekir. Alt ve üst kısmın uyumlu olması sayesinde asma klozet daha estetik görünecektir.

Asma Klozet Özellikleri

Gömme rezervuar sistemine sahip olan asma klozet çeşitleri klozet tasarımlarının en yeni ürünlerinden biridir. Modern ve yenilikçi detaylara sahip olan bu ürünlerin zeminle hiç teması yoktur. Kullanıcısına kolaylık sağlayan bu klozetler rahat ve hijyenik olmalarıyla en çok tercih edilen banyo ürünleri arasında yer alır. Asma klozet ile yer arasındaki mesafe yaklaşık 20 cm olarak belirlenir. Gider kısımları zemine paralel olan bu ürünler duvara bağlıdır. Sızma, kokma ya da akma gibi olumsuz durumların yaşanması söz konusu değildir. Banyolara geniş bir hava katan asma klozet çeşitleri farklı model ve renk seçeneklerine sahiptir. Böylece herkes aradığı klozete sahip olabilir.

Banyo atmosferini olumlu yönde değiştiren asma klozet modelleri banyo ya da tuvalette en uygun yere monte edilir. Uzun ömürlü olan bu ürünler yumuşak kapatma sistemine sahiptir. Montaj parçalarıyla set halinde satılır ve böylece kullanıcılar ekstra bir parça aramak zorunda kalmaz. Asma klozet fiyatları için en uygun aralıklar belirlenir ve Online mağazada avantajlı fiyat seçenekleri bulmak mümkündür. Klozetin kenar kısımlarında yer alan su kanalları suyun eşit şekilde dağılmasını sağlar. Böylece iç yüzey temizliği daha kolay hale gelir ve tasarım açısından da hoş bir görünüm elde edilir. Çoğunlukla rezervuar kısımları ile birlikte satışı yapılan asma klozet modelleri için boyut ve tasarım kişisel seçimlere göre değişir. Modern kumanda panelleri ile klozetin kusursuz ve estetik görünümü tamamlanabilir.

Asma Klozet Montajı Nasıl Olur?

Banyo ya da tuvalete yapılacak asma klozet montajı mutlaka profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Tuvaletin arka kısmına takılacak cıvataların yeri iyi ayarlanmalıdır. Ölçüler konusunda mutlaka emin olunmalı, merkezi ölçü alınacak noktalara dikkat edilmelidir. Eğer ölçü yanlış alınırsa montaj işleminin sorunsuz tamamlanma olasılığı oldukça düşüktür. Klozetin havada durması için iki yanında askıları mevcuttur. Bunlar vida kısmına geçirildiğinde asma klozet havada kalır. Asmadan önce yan kısımlarda oluşacak boşluğu da hesaba katmak gerekir. Klozetin su haznesi duvarın içine gömülü durumdadır. Bu sayede klozet daha estetik bir görünüme sahip olacaktır.

Asma klozet modelleri duvara sağlam şekilde monte edildikten sonra düşmeyecektir. Güçlü bir sisteme sahip olan bu klozetler sağlam malzemeden üretildiğinde dayanıklılığı artacaktır. Montaj sırasında kullanılan gömme rezervuar sistemi kullanım açısından rahatlık sağlar. Su haznesi duvarın içine gömülerek harcanan sudan tasarruf edilebilir. Bütün banyo ve lavabolarda kullanılabilecek bu sistem sağlıklı olmasıyla bilinir. Rezervuar kısımları gömme olduğundan banyodaki olduğundan banyolarda görüntü açısından bir bozukluk meydana gelmez. Duvar içi ürünlere göre daha sağlam olan bu sistem farklı su hacimleri seçeneğine sahiptir.

Asma Klozet Yüksekliği Nasıl Olmalı?

Tuvalet ve banyolar için asma klozet yüksekliği genellikle standarttır. Özel dekorasyona sahip olanlar için farklı ölçülerde ve yüksekliklerde üretilmiş modeller de mevcuttur. Zemine olan yükseklik tercih edilen tasarıma göre farklılık gösterebilir. Kullanacak kişilerin isteğine göre ayarlanan bu ölçülerde büyük ya da küçük olacak şekilde seçim yapılabilir. Standart asma klozet çeşitleri için uzunluk 32 cm, yükseklik ise 55 cm olarak belirlenir. Birden fazla ölçü alternatifi vardır. Banyodaki alan, evdeki tesisat ve kişisel ihtiyaçlara göre en uygun ölçüler seçilebilir. Minimal tasarımlara sahip olan ölçüler her alan için uygun olacaktır.

Asma klozetin yüksekliği ayarlanırken normal klozetlerde olduğu gibi ustalık bilgisine ihtiyaç duyulur. Uygun yükseklik belirlendikten sonra klozetin dayanıklı ve sağlam yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Bu sayede asma klozet güvenli bir şekilde kullanılabilecektir. Bulunduğu alana uygun şekilde konumlandırılan böylece rahat kullanım olanağı sağlar. Yükseklik ölçümü ve montaj esnasında ekstra ekipmanlara ihtiyaç duyulabilir. Yükseklik doğru ayarlandığında klozetin altını temizlemek için geniş bir alan kalacaktır. 400 kg ve altında ağırlıkları taşıyan bu klozetler doğru monte edildiğinde daha kullanışlı ve konforlu hale gelecektir.

Asma Klozet Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Güvenli ve uzun süreli kullanım için asma klozet seçimlerinde titiz davranmak gerekir. Dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar şunlardır:

Dayanıklılık : Asma klozet tesisata doğrudan bağlandığından dayanıklılık konusunda yeterli olmalıdır. Bu tür vitrifiye ürünleri aksesuarlar gibi olmadığından doğru ürünün montajı yapılmalıdır. Büyük bir sorun çıkmadığı sürece değiştirilmesi söz konusu değildir. Bu nedenle darbelere ve kimyasallara dayanıklı modellerin seçilmesi gerekir. Ürünün dayanıklılığını teyit etmek adına garanti sürelerini öğrenmek işe yarayacaktır.

Boyut: Asma klozet tercihleri her zaman alanın genişliğine uygun olarak yapılmalıdır. Genellikle standart ölçülerde olan bu ürünler küçük yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Küçük tuvalet ve banyolarda asma klozet çeşitleri rahatlıkla monte edilebilir. Çocukların kullanımına uygun model arayışında olanlar için ufak klozetler seçilebilir. Klozet kapağı bu ebatlar ile uyumlu olmalıdır.

İhtiyaçlar: Piyasada farklı marka ve modellerde çok sayıda asma klozet çeşidi vardır. Bunlar arasından seçim yaparken kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt veren modellere öncelik verilmelidir. Banyoya uygun ve beklentileri karşılayan modeller önemlidir. Banyodaki alanın büyüklüğü, tesisatın şekli ve yeri, varsa kişisel ihtiyaçlar dikkate alınmalıdır.

Fiyat: Asma klozet seçerken doğrudan modele odaklanmak yerine fiyat dengesine de göz atılmalıdır. Fiyatlar ile ürün kalitesinin dengede olması önemlidir. Fiyat performans ürünü olan modeller için her zaman kullanıcı memnuniyeti fazla olacaktır. Klozetin tüm özellikleri incelendikten ve modeller birbiriyle kıyaslandıktan sonra karar verilmelidir.

Toz Tutmayan Asma Klozet Renkleri Nelerdir?

Uzun yıllar boyunca verimli şekilde kullanılan asma klozet çeşitleri gerekli bakımı yapıldığında daha kullanışlı hale gelir. Dikdörtgen, kare ve oval tasarımları ile üretilen bu ürünler düşme ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Klozetin yer ile teması olmadığından kirden dolayı sararma gibi bir durum görülmez. Duvara gömüldüğü için harici parçalara ihtiyaç duyulmaz. Her zevke uygun renk ve model seçenekleri mevcuttur. En çok tercih edilen ve toz tutmayan renkler arasında beyaz, siyah, kırmızı, antrasit, turuncu, pembe gibi tonlar yer alır.

Genellikle klozetlerde beyaz renkler yaygındır. Bunun nedeni ise beyazın her dekorasyonla ve tarzla uyum sağlamasıdır. Oval ve kare gelen asma klozet modellerinde beyaz renk her zaman göz alıcı duracaktır. Tuvalet ve banyo deneyimlerine yeni bir boyut kazandıran renkli model seçenekleri ile keyifli bir atmosfer yakalamak mümkündür. En harika banyoları oluşturmak için asma klozet seçimlerinde renkten kaliteye kadar her bir detaya ayrı ayrı önem vermek gerekir.

Asma Klozet Fiyatları

Özellikler ve tasarım asma klozet fiyatları belirlenirken dikkate alınan unsurlardır. Şekil, boyut, renk ve kapak tercihi fiyatların çeşitlilik göstermesine neden olur. Özellikle klozet kapakları basit bir unsur gibi görünse de kendi içerisinde sök tak, yavaş kapanan gibi alternatifler ayrılır. Bunların her biri için belirlenen fiyatlar birbirinden farklıdır. Set halinde alınan asma klozet ile içerisinde rezervuar ve kumanda panelleri bulunmayan modeller için fiyatlar aynı olmayacaktır.

Banyolarda asma klozet ile rustik, bohem, country, klasik ve modern tasarımlar yaratmak mümkündür. Bu tarz ürün tasarımlarına ve malzeme kalitesine göre fiyat aralığı genişleyecektir. Alternatiflerin fazla olması sayesinde herkese hitap eden modeller kolayca bulunabilir. Tüm modellere aynı anda ulaşmak için Online mağaza ziyaret edilebilir. Bazı asma klozet çeşitlerine özel internette kampanyalı fiyatlar geçerlidir. Böylece klozetin maliyeti tahmin edilenden daha uygun olabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR