Zımpara Makinesi
₺1.559,90 KDV Dahil
₺1.715,89 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Zımpara Makinesi
₺2.549,90 KDV Dahil
₺2.804,89 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Zımpara Makinesi
₺1.299,00 KDV Dahil
₺1.599,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
Zımpara Makinesi
₺1.549,00 KDV Dahil
₺1.799,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Zımpara Makinesi
₺3.149,00 KDV Dahil
₺3.899,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo

Pürüzsüz Yüzeyler İçin Zımpara Makinesi

Mobilya sektöründe yaygın olarak kullanılan zımpara makinesi yüzeylere pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Zeminlere işlem yapılabilmesi için pürüzsüz olması önemlidir. Pütürlerin alınabilmesi için zımpara kağıtları kullanılır ve böylece alan işlem için hazır hale gelir. Özellikle mobilyaların işlenmesi ve boyanması öncesinde zımparaya gerek duyulur. Böylece talaş parçaları iyice temizlenmiş olacaktır. Mobilya üretirken zımpara yapılacak ilk işlemlerden biridir. İnce işçiliğin gerekli olduğu yerlerde zımparaya yapan makineler yüksek verimlilik sağlayacaktır. Bu elektrikli alet teknik özelliklerine göre farklı modellere sahiptir. Güç, frekans, set içeriği, voltaj gibi özellikler seçilen makineye göre değişecektir.

Zımpara Makinesi Ne İşe Yarar?

Yüzeylerdeki girintili görünümün ortadan kaldırılmasını sağlayan zımpara makinesi bir tür el aletidir. El tipi olması sayesinde büyük alanlar istenen şekle daha rahat getirilir. Sabit olan modeller de vardır ve hepsinin kullanım amacı aynıdır. Makineleri kullanacak kişilerin bu alanda uzman olmaları gerekir. Yanlış kullanım sonucunda ciddi riskler ortaya çıkabilir. Elektrikli ve havalı olmak üzere çeşitlere ayrılan bu makineler ahşap zımparalama işlerinde kolaylık sağlar. Otomotiv alanında kullanılan makineler ise sıkıştırılmış hava gücüne sahiptir. Makinenin modeli ve teknik özelliklerini kullanım amacına uygun şekilde seçmek gerekir. Aksi halde zımparadan istenen verim alınamayacaktır.

Zımpara Makinesi Nasıl Kullanılır?

Mobilyalar için zımpara makinesi kullanılacağında öncelikle güvenliğe dikkat etmek gerekir. Gerekli tüm önlemler alınmalı, makinenin kontrolü bilgili ve deneyimli kişilerde olmalıdır. Makinede mutlaka fren bulunmalıdır. Bu daha kontrollü kullanım sağlayacaktır. Makineye zımpara kağıdı yapıştırırken yapıştırıcı ve spreyler kullanılmamalıdır. Çalışma esnasında talaşlı yüzey fazla olduğundan makineden yüksek performans alabilmek için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Böylece hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edilecektir. Eğer farklı malzemeler için makine kullanılacaksa zımpara kağıtları hepsi için aynı olmamalıdır. Kullanılacak malzeme uygun malzemeler tercih edilmelidir. Uygulama esnasında eldiven ve gözlük gibi koruyucu malzemelerin kullanımına özen gösterilmelidir.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Zımpara Makinesi Modelleri

Farklı güç seçenekleri ve özelliklere göre çeşitlenen zımpara makinesi hem amatör hem de profesyonel kullanıma hitap eder. Etkili ve hızlı sonuç almak için kullanım amacına uygun olan modeli tercih etmek gerekir. En çok talep gören modeller arasında çok amaçlı zımpara makinesi, titreşimli zımpara makinesi, alçı zımpara makinesi gibi modeller yer alır. Eksantrik zımpara makinesi ile tank zımpara makinesi de diğer modeller arasındadır.

Titreşimli zımpara makinesinin kullanımı yaygın olup yüzeyleri titreşimle düzeltir ve dikdörtgen taban yapısına sahiptir. Özellikle ince zımparaya ihtiyaç varsa bu modeller kullanılabilir. Çok amaçlı olan makineler ise farklı uç özellikleri ile çeşitli alanlarda işe yarayacaktır. Eğer dekorasyon işlerinde kullanılmak için zımpara aranıyorsa alçı zımparalar bu amaç için daha uygundur.

Profesyonel Ve Amatör Kullanım İçin Zımpara Makinesi Çeşitleri

Kısa sürede verim almayı sağlayan zımpara makinesi farklı alanlara uyum gösterir. Her biri güvenlik önlemleri dikkate alınarak kullanılan bu ürünler kullanım talimatlarına uygun şekilde çalıştırılmalıdır. Özellikle amatör kullanımlarda temel düzey özelliklere sahip ürünlere öncelik verilmelidir. Makinenin zımpara disk ve diğer aparatları kullanım öncesinde kontrol edilmeli, eskiyen kısımlar varsa yenisi ile değiştirilmelidir. Amatörler ve profesyonellerin makinede tercih edecekleri güç seviyeleri aynı olmayacaktır. Yüzey kavisli ise hem ince hem de kalın zımpara işlemi için eksantrik olan makineler tercih edilebilir. Geniş ve yoğun yüzeyler için ise tan zımpara makinesinin kullanımı daha pratik olacaktır. Kullanıcı kim olursa olsun her makineye uygun kağıt seçimi yapılmalıdır.

Titreşimli Zımpara Makinesi

Yüzeyleri boyaya ve verniğe hazırlamak için titreşimli zımpara makinesi yaygın olarak kullanılır. Eğer alanda kusur fazla ise bu durumda titreşimli olan modeli kullanmak doğru olmayacaktır. Bu makineler yüzeylerde çok fazla hareket etmez ve bu nedenle zımpara dişlerinin arası kısa sürede dolar. Kullanılan zımparanın daha yüksek zımpara gibi çalışmasına neden olur, makineden alınacak performansın azalmasına yol açar. Felisatti markalı titreşimli zımpara makinesi en çok tercih edilen modeller arasındadır. 

Çok Amaçlı Zımpara Makinesi

Birden fazla uç özellikleri bulunan çok amaçlı zımpara makinesi geniş yüzeylerde zımparalama yapmaya yardımcı olur. Özellikle kenar ve köşe kısımlardan en iyi performansın alınmasını sağlar. Eğer küçük bir yer zımpara yapılacaksa bu durumda el ile yapılan zımpara daha iyi sonuç verebilir, makineye gerek kalmaz. Dış bükey ve iç bükey şekilde üretilen makinelerin her biri farklı teknolojilere sahiptir. Çok amaçlı modeller daima yüksek performans sunar. Alınacak ürünün verimliliği ve kolay temizlenebilir olması kullanıcı memnuniyetinin artmasını sağlayacaktır. İş süreçleri ile makine uyumlu olduğunda sonuç beklentileri karşılayacaktır.

Zımpara Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Zımpara makinesini kullanmak kolay gibi görünse de bu işi ilk defa yapacak olanların mutlaka kendilerine uygun makine seçmeleri gerekir. İşin olumlu neticelenmesi için herkesin bilgisine ve kullanım alanına uygun seçimler yapması önemlidir. İşlem esnasında makinenin herhangi bir yerine kıyafet parçaları sıkışırsa bu durum kullanıcı açısından ciddi güvenlik tehdidi oluşturacaktır. Bu nedenle makinenin bilincinde olunmalı ve çok bol iş kıyafetleri ile makine çalıştırılmamalıdır. Tüm makineler aksesuarları ile uyumlu olarak alınmalı, bunların nasıl kullanılacağı önceden öğrenilmelidir. Aksi halde yüzeyde istenen görünümün yakalanma olasılığı oldukça düşüktür.

Zımpara Makinesi Fiyatları 2023

 

Hemen her atölyede farklı özelliklere sahip bir zımpara makinesi görmek mümkündür. Doğru zımparalama için uygun makinenin seçilmesi önemlidir. Hobi ya da iş gereği mobilyacılık ile uğraşan kişilerin mutlaka elinin altında zımpara bulunmalıdır. Böylece ahşap parçaların kullanım esnasında cilde batması engellenmiş olacaktır. Çeşitli kazaların oluşmasına da engel olan bu makineler üretilen eşyaların daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Modellerin fazla olması sayesinde her ihtiyaca uygun çözümler sunacak zımpara makinesi fiyatları bulunabilir. Web sitemizden ve mağazalarımızdan modeller ve fiyatlar ile ilgili net bilgiye ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR