Mutfak Eviye Bataryası
₺2.949,00 KDV Dahil
₺3.670,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺3.990,00 KDV Dahil
₺5.799,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.799,00 KDV Dahil
₺2.199,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.990,00 KDV Dahil
₺2.200,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺6.799,00 KDV Dahil
₺7.899,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.329,00 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺3.990,00 KDV Dahil
₺4.799,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.699,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.899,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺2.999,00 KDV Dahil
₺3.499,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺4.299,00 KDV Dahil
₺4.899,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺2.699,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.379,00 KDV Dahil
₺1.599,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.599,00 KDV Dahil
₺1.880,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.299,00 KDV Dahil
₺1.599,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
Mutfak Eviye Bataryası
₺1.699,00 KDV Dahil
₺1.899,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo

Mutfak Bataryası

Evimizin mutfakları günlük yaşamın merkezlerinden biridir ve işlevselliği ile beraber estetik görünümü de büyük önem taşır. Bu dengeyi sağlamanın önemli bir unsuru mutfak bataryasıdır. Mutfak bataryasının bir diğer adı da eviye bataryasıdır. Evye bataryası, mutfakta su akışını kontrol etmek ve temizlik işlerini kolaylaştırmak için kullanıldığı gibi mutfak dekorasyonuna da katkı sağlarlar. Bu anlamda mutfak lavabosunun tasarımını tamamlar.

Mutfak Bataryası Modelleri 

Mutfak bataryası, farklı stillerde ve özelliklerde üretilir. Tek kolu olanlar, çift kolu olanlar, yüksek çıkışlı olanlar, yaylı spiral hortumlu olanlar ve daha birçok farklı çeşit vardır. Mutfak gereksinimlerine ve dekorasyon tarzınıza uygun bir model seçmek önemlidir. Özellikle country tarzında tasarlanan mutfak bataryası, vintage sevenler için idealdir ve zarif bir görünüm sunarlar. Eviye bataryasının işlevselliğini artıran modeller arasında ise uzun kollu ve esnek tasarımlar bulunur. Bu modeller, suyun daha geniş bir alana ulaşmasını sağlayarak bulaşıkları kolayca yıkamanıza yardımcı olur.

Mutfak Bataryası Nasıl Takılır? Nasıl Sökülür?

Mutfak bataryası montajı ve sökülmesi, doğru araçları ve bazı temel becerileri gerektirir. Mutfak bataryası montajı için öncelikle eskisini sökmeli ve yeni bataryayı yerine takmalısınız. Bu işlemi yapmadan önce su kaynağını kapatmayı unutmamalısınız. Eski bir bataryayı sökmek için bağlantı hortumlarını sökün ve somunları gevşeterek bataryayı lavabodan çıkarın. Yeni mutfak bataryasını lavabo deliklerine yerleştirin, altındaki somunları sıkarak sabitleyin ve bağlantı hortumlarını takın. Son olarak su vanalarını açarak işlemi tamamlayabilirsiniz.  

Mutfak Bataryası Seçiminde Ölçünün Önemi

Mutfak bataryası seçerken özellikle ölçüler konusu olmak üzere bazı detaylar oldukça kritik bir rol oynar. Bunlar aşağıdaki gibidir.

  • Lavabo boyutları: Bataryanın lavabo üzerine monte edileceği alan, bataryanın boyutunu belirler. Lavabo genişliği, derinliği ve kenar yükseklikleri, bataryanın uyumlu olması gereken ölçülerdir.
  • Tezgah yüksekliği: Bataryanın monte edileceği tezgahın yüksekliği, bataryanın çıkış uzunluğu ile ilişkilidir. Tezgahın yüksekliği ve bataryanın çıkışı arasındaki uyumsuzluk, suyun tezgahın arkasına gelmesine neden olabilir.
  • Lavabo delikleri: Mutfak lavaboları genellikle birden fazla deliğe sahiptir. Eviye bataryası da bu deliklere monte edilir. Bataryanızın kaç delikli bir lavabo için tasarlandığını ve deliklerin arasındaki mesafeyi dikkate almalısınız. Tek delikli, üç delikli veya dört delikli bataryalar gibi farklı seçenekler bulunur.
  • Çıkış uzunluğu: Evye bataryasının çıkış uzunluğu, lavabo içinde suyun akışını ve kullanım kolaylığını etkiler. Büyük bir lavabo için daha uzun bir çıkış gerekebilir iken küçük bir lavabo için daha kısa bir çıkış yeterli olabilir.

Mutfak Bataryasının Boyutları Nasıldır?

Mutfak bataryası boyutları, mutfak lavabosunun ve tezgahının ölçüleriyle uyumlu olmalıdır. Bataryanın yüksekliği ve çıkış uzunluğu, kullanım rahatlığını etkiler. Tezgahın kenarına uygun şekilde monte edilmeli ve lavabonun şekline göre seçilmelidir. Standart bir mutfak bataryası genellikle 15-20 cm arasında bir yüksekliğe sahiptir. Ancak yüksek çıkışlı veya düşük çıkışlı modeller de bulunur.

Mutfak Bataryası Nasıl Temizlenir?

Mutfak bataryası temizliği, parlak ve hijyenik bir mutfak için önemlidir. Sık sık kullanılan bataryalar; su lekeleri, kireç birikintileri ve parmak izleri gibi sorunlarla karşılaşabilir. Bu da bataryanın görünümünü ve işlevselliğini etkileyebilir. Bu nedenle, düzenli temizlik ve bakım gereklidir. Düşük etkili bir deterjan ve narin bir bez kullanmanız en doğrusudur.

Mutfak Bataryası ve Musluk Ömürleri Ne Kadardır?

Mutfak bataryası bir diğer adıyla evye bataryası ve musluk ömürleri; kaliteye, kullanıma ve bakıma bağlı olarak değişir. Kaliteli bir batarya ve düzenli bakım, aletin ömrünü uzatabilir. Genel olarak kaliteli bir eviye bataryası ya da musluk, düzenli bakım ve temizlik ile birlikte 10-20 yıl arasında dayanabilir. 

Mutfak Bataryasının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Mutfak bataryası; su akışını kontrol etmek, suya hızlı erişim sağlamak ve temizlik işlerini kolaylaştırmak gibi birçok avantaj sunar. Ayrıca mutfak dekorasyonuna estetik bir katkıda bulunurlar. Dezavantajları ise kalitesiz modellerin kısa ömürlü olabileceği, paslanma veya kireç birikintileri sorunlarına yol açabileceğidir. Ek olarak su tasarrufu sağlamayan modeller gereksiz su tüketecektir.

Mutfak Bataryası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak bataryası alırken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler aşağıdaki gibidir.

  • Musluk başlığının seçtiğiniz eviye ile uyumlu olması önemlidir. Eviyenizin boyutlarına ve montaj türüne dikkat ederek doğru modeli seçmelisiniz.
  • Mutfak işlerinizi daha kolay yapmak için yeterli su basıncına sahip bir batarya seçmeyi düşünmelisiniz.
  • Su tasarrufu sağlayan modeller, uzun vadede su faturalarınızı azaltabilir ve çevresel etkiyi azaltabilir.
  • Evye bataryası seçerken mutfak dekorasyonunuzla uyumlu bir tasarım ve stil tercih edebilirsiniz. 

Mutfak Bataryası Fiyatları

Mutfak bataryası fiyatları; nitelik, marka etiketi ve çeşitli özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı modellerden lüks tasarımlara kadar geniş bir fiyat aralığı bulunur. Özellikle bataryanın malzemesi ve kalitesi fiyatı büyük ölçüde belirler. Bu bağlamda paslanmaz çelik gibi yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış bataryalar genellikle daha pahalıdır. Ayrıca tanınmış markaların ürünleri de fiyatları artırabilir. Çünkü bu markaların modelleri güvenilirlikleri ve dayanıklılıkları nedeniyle daha fazla tercih edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR