Freze
₺6.009,90 KDV Dahil
₺6.610,89 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo

İşlerinizi Pratikleştiren Elektrikli El Aletleri

Mimari, bahçecilik, inşaat gibi farklı alanlarda kullanılan elektrikli el aletleri günlük işleri kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Sistemli ve pratik şekilde kullanılabilen bu ürünler bir şeyleri kırmak, duvar delmek, ağaç budamak gibi değişik eylemleri yapabilmeyi sağlar. Düzenleme, tamir, bakım onarım faaliyetlerini daha kolay hale getiren bu aletler işlerini kendi başına halletmek isteyenler için de idealdir

Hem amatör hem de profesyonel kullanım için uygun olan el aletleri iş sağlığı ve güvenliği dikkate alınarak kullanılmalıdır. Metal ve ahşap işçiliklerde yaygın kullanılan bu ürünler gelişmiş teknolojik imkanlarla birlikte daha fonksiyonel hale gelmiştir. Hayatın her alanında kendine yer bulan ürünler elektrikli olması sayesinde her yerde rahatlıkla çalıştırılabilir. Zamandan tasarruf etmeyi sağlayan parçaları kullanım amacına uygun olarak seçilir.

Elektrikli El Aletleri Modelleri Nelerdir?

Çeşitli alanlarda kullanılan elektrikli ve fonksiyonel el aletleri kendi içerisinde kategorilere ayrılır. Bunlar kırıcı ve deliciler, boya tabancası ve karıştırıcılar, marangoz ürünleri, testere grubu, kesici ve deliciler olarak isimlendirilir. İşlevsel ve geniş içeriklere sahip olan ürünlerde kırıcı ve deliciler denildiğinde akla ilk olarak matkaplar gelir. Günümüzde pratik şekilde kullanılan sayısız matkap modeli mevcuttur.

Kesiciler ve deliciler sınıfında profil, mermer ve metal kesme makineleri yer alır. Bunların her biri gerçekleşecek olan kesime göre ayarlanır. Elektrikli olması sayesinde düzgün ve hızlı bir kesim yapılabilir. Dikkat çeken diğer bir kategori olan marangoz ürünlerinde ise bant zımpara, taşlama, titreşimli zımpara, freze ve zımpara yer alır. Her biri işe yarar olan bu aletler en uygun fiyatlar ile satın alınabilir.

Elektrikli El Aleti Çeşitleri 

İnşaat sektörü başta olmak üzere hayatın her alanında farklı el aletleri görmek mümkündür. Her bir aletin kullanım amacı ve alanı birbirinden farklıdır. En sık kullanılan elektrikli el aletleri arasında matkap, darbesiz matkap, taşlama makinesi, akülü vidalama aleti, testere, freze, kırıcı, dedektör, basınçlı yıkama makinesi, kaynak makinesi, zımpara ve polisaj aleti, boya tabancaları, lazer ölçüm cihazları ve çim biçme makinesi yer alır. Her bir cihaz kendi içerisinde gelişmiş teknolojik özelliklere sahip olarak tasarlanır.

Konforlu ve kaliteli olacak şekilde üretilen elektrikli cihazlar işlem için harcanan zamandan kazanç sağlar. Ev ve atölyelerin en sevilen ürünleri olan bu aletler sayesinde efor gerektiren işlemler daha kolay hale gelir. Bazı aletlerin şarjlı olması onu her yere rahatlıkla taşınabilir hale getirir. Neredeyse her kategoride bu tarz şarjı ve ergonomik modeller bulmak mümkündür.

Avantajlı Tasarımlarıyla Dikkat Çeken Elektrikli El Aletleri Özellikleri

Profesyonel işlere pratiklik kazandıran elektrikli el aletleri fiyat performans açısından oldukça avantajlıdır. Piyasada bu aletler için sayısız seçenek vardır. Modeller arasında kalite farklılıkları görülebilir. En iyi ürünü seçebilmek adına aletleri seçerken temel özelliklere dikkat etmekte fayda vardır. Ergonomik tasarım bu aletlerin olmazsa olmaz özellikleri arasında yer alır. Ürün kullanım esnasında elde taşınacağından tutma ve kavrama açısından kullanıcısına sorun çıkarmamalıdır. Rahat tutuş yakalanmadığında ve yeterinde kavranmadığında cihazdan alınacak verim düşecektir.

Tasarım kadar elektrikli aletlerin teknik özellikleri de önemlidir. Bu tarz aletler uzun süreli kullanılacağından işlevsel ve dayanıklı olmalıdır. Alınan ürünün bütün özelliğini bilmek daha yüksek performansta kullanmayı sağlayacaktır. Dolayısıyla online mağazadan ürün alırken mutlaka teknik özellikler kısmı detaylı incelenmeli, ihtiyaçları karşılayan nitelikte olan modeller tercih edilmelidir. Böylece kullanım esnasında cihazdan duyulan memnuniyet daha fazla olacaktır.

Elektrikli El Aletleri Hangi Amaçlarla Kullanılır?

En çok kullanılan elektrikli el aletlerinden biri matkaptır. Devir hızı, güç, delme çapı, delme kapasitesi ve ağırlık matkap seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Farklı yüzeyleri delebilmeyi sağlayan matkapların ağırlığı düşük olduğunda iş verimini artıracaktır. Fiyat performans açısından uygun olan bu ürünlerin basit modelleri evlerde sorunsuzca kullanılabilir.

Elektronik el aletlerinden biri olan boya tabancaları kompresör ile daha pratik boya yapabilmeyi sağlar. Aleti kullanabilmek için tek yapılması gereken boya haznesini doldurup püskürtme yapmaktır. Hazne genişliği, püskürtme hacmi, aygıtın gücü gibi özelliklere dikkat edilmelidir.

Günlük işleri kolaylaştıran zımparalar yüzeyleri pürüzsüzleştirip şekillendirirken testereler ise kesme işlemlerinin yapılmasını sağlar. Elektronik parçaları birbirine bağlamak için ise lehimleme cihazları kullanılır. Metal yüzeyleri kesmek için taşlama makineleri işe yarayacaktır.

Elektrikli El Aletleri Ne Kadar Elektrik Harcar?

Marka, model, teknik özellikler ve kullanım amacı gibi noktalar bakımından farklılık gösteren elektrikli el aletleri harcadıkları elektrik yönünden de ayrılır. Cihazların tükettiği elektrik miktarları kilowatt saat cinsinden hesaplanabilir. Hesaplama yapılırken cihazın kullanım süresi, watt cinsinden kapasitesi, yılda kaç gün kullanıldığı gibi veriler dikkate alınır. Bu verilere göre harcanan elektrik miktarı farklılık gösterecektir. Genellikle cihazların ne kadar elektrik kullandıkları üzerinde bulunan etiketlerde yazar. Ürün bazlı tahmini değerler incelendiğinde 100 V motor gücüne sahip olan bir matkap ayda 30 kilo watt elektrik harcayacaktır.

Elektrikli El Aletleri Nereden Satın Alınabilir?

Farklı işlemler için üretilen elektrikli el aletleri hassas işlerin daha verimli şekilde yapılmasını sağlar. Geniş çalışma alanı sunan bu aletler manuel olanlara göre daha güvenlidir. Çalışma esnasında toz ve gürültü kirliliği oranı düşüktür. Yapı malzemeleri satan online ve fiziksel tüm mağazalarda bu ürünleri bulmak mümkündür. Önemli olan husus güvenilir, beklentileri karşılayan ve kaliteli bir elektrikli alet satın alabilmektir. Kullanım ömrü uzun olan fonksiyonel ürünler her zaman kullanışlı bir seçenek olarak değerlendirilir. Güvenilir ve hızlı bir alışveriş için genellikle online mağazalar tercih edilir. İnternet mağazasına özel indirimler ile alışveriş daha ekonomik hale gelecektir.

Elektrikli El Aletleri Fiyatları

Bütçe dostu seçeneklere sahip olan elektrikli el aletleri artan taleplere ve gelişen teknolojilere göre üretilir. Tüm ürünlerde kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak esas alınır. Tadilat işlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan bu aletler ergonomik kullanım imkanı sunar. Geniş ürün skalası olan markalarda hem fiyat hem de özellik olarak her türlü seçeneği bulmak mümkündür.

En uygun elektrikli el aletleri fiyatları ev tipi modeller için geçerlidir. Temel özelliklerle üretilen bu ürünler teknik yapısına göre fiyatlandırılır. Aletlerin teknolojisi ve özellikleri geliştikçe fiyat aralığında da yükselme olacaktır. Bu tarz elektrikli el aletleri satın almak isteyenlerin öncelikle piyasa araştırması yapmasında fayda vardır. Karşılaştırmalar sonucunda hem fiyat hem de özellik olarak en uygun ürün bulunacaktır. Uygun fiyatlı ve kullanışlı elektrikli el aletleri modelleri için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR