Lavabo Bataryası
₺990,00 KDV Dahil
₺1.149,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺2.899,00 KDV Dahil
₺3.899,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.399,00 KDV Dahil
₺1.599,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.449,00 KDV Dahil
₺1.599,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.749,00 KDV Dahil
₺1.799,00 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.899,00 KDV Dahil
₺2.199,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺2.899,00 KDV Dahil
₺3.299,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺3.799,00 KDV Dahil
₺4.299,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.449,00 KDV Dahil
₺1.699,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺10.299,00 KDV Dahil
₺12.499,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.349,00 KDV Dahil
₺1.399,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺3.399,00 KDV Dahil
₺3.990,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺7.499,00 KDV Dahil
₺9.990,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺9.990,00 KDV Dahil
₺10.299,00 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.349,00 KDV Dahil
₺1.449,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺2.449,00 KDV Dahil
₺2.699,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
Lavabo Bataryası
₺1.299,00 KDV Dahil
₺1.399,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo

Lavabo Bataryası

Musluk takımı olarak da ifade edilen lavabo bataryası tuvalet, banyo gibi yerlerde kullanılır. Su armatürü olarak da bilinen bu takımları sıcak ve soğuk suyun lavabonun içine akmasını sağlar. Farklı model ve şekilleri mevcuttur. Bu sayede fiyat aralığı da oldukça geniştir. Alınan lavabo bataryası uzun süre kullanılacağından kaliteli ve dayanıklı olanlardan satın almak gerekir. Güvenilir mağazalardan temin edilen bu ürünler garantili olmalıdır. Banyo ve tuvalet için tercih edilecek modellerin birbiriyle aynı olmayacağı unutulmamalıdır. Seçilen tüm modellerin sıcak ve soğuk suya dayanıklı olması önemlidir.

Lavabo Bataryası Nedir?

Su tesisatına bağlı olan lavabo bataryası suyun akma seviyesini ayarlayacak tasarıma sahiptir. Sıcak suyun kontrollü şekilde akmasına yardımcı olan aparatlar kullanıcılara konforlu kullanım olanağı sağlar. Piyasada bu amaçlarla üretilmiş farklı marka ve model seçenekleri vardır. Bunlar arasından tercih yaparken hem teknik özellikler hem de fiyatların detaylı incelenmesi gerekir. Tek ve çift kumandalı modeller için lavabo bataryası fiyatları aynı olmayacaktır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla üretilen tüm modeller genellikle kalitesine ve tasarımına göre fiyatlandırılır. Her bütçeye hitap eden lavabo bataryası bulmak mümkün olup suyun daha sağlıklı şekilde kullanılmasını sağlar.

Lavabo Bataryaları Ne İşe Yarar?

Su akışının hijyenik şekilde olmasını sağlayan lavabo bataryası su tasarrufuna katkıda bulunur. Yapım malzemesi farklılaşan ürünler sıcak ve soğuk suyun kesintisiz akışını mümkün kılar. Tek kumandalı olan modellerde bir ayrım yokken iki kollu modellerde sıcak ve soğuk su ayrı ayrı açılır. Çift kollu olan lavabo bataryası modelleri daha geleneksel olarak kabul edilir ve günümüzde çok fazla kullanılmaz. Tek kollu olan modeller aç kapa sistemine sahiptir ve suyun ısı derecesi ile basıncı tek kol üzerinden yapılır. Bu ürünler uzun ömürlü olması ile dikkat çeker. Klasik banyo bataryaları geleneksel dekorasyondan hoşlananların öncelikli tercihleri arasındadır.

Lavabo Bataryası Modelleri 

Küçük lavabolarda lavabo bataryası olarak en çok kuğu şeklindeki bataryalar tercih edilir. Kuğunun uzunluğu ve kısalığı lavabonun genişliğine göre değişir. Görsel tasarımları ve ilave işlevleri ile beklentileri karşılayan lavabo bataryası çeşitleri aç kapa seçeneklerine sahiptir. Bu modeller daha modern banyo tasarımları için uygundur. Kullanım kolaylığı sunan aç kapa bataryalar retro seçeneklere de sahiptir. Dekorasyona özen gösterenler için farklı renklerde lavabo bataryası alternatifleri mevcuttur. Özellikle altın, gümüş, mor, pembe, mavi, turuncu, beyaz ve siyah renkler yaygın kullanılır. Her biri hijyenik kullanım imkanı sunan bu ürünler ebat olarak çeşitlilik gösterir. Bu sayede birbirinden farklı alanlara uyum sağlar.

Lavabo Bataryası Özellikleri 

Günlük yoğun kullanım için uygun olan lavabo bataryası çeşitleri özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Materyal yapısı, estetik özellikleri, kumanda sayısı, çıkış yeri, gövde yapısı ve kanal sayısı gibi detaylarla bataryalar farklılaşır. Her bir modelin monte edileceği alana uygun olarak seçilmesi gerekir. Bu sayede lavabo bataryası daha kullanışlı hale gelecektir. Bataryanın ölçüleri lavabodaki çıkış sayısına göre belirlenmelidir. Montaja ekstra dikkat etmek kullanım esnasında sızıntı yaşanmasına engel olacaktır. Geniş model seçeneklerine sahip olan bu ürünler her ev dekorasyonu ve bütçe ile uyum sağlayabilir. Kalite arttıkça fiyatlarda da artış görülecektir. En uygun lavabo bataryası fiyatları için online mağazalar ve kampanyaları takip edilebilir.

Lavabo Bataryası Nasıl Takılır?

Doğru şekilde banyo lavabo bataryası takmak ilerleyen süreçte sorun yaşanmaması açısından önemlidir. Montaj öncesinde ana vananın kapatıldığından emin olunmalıdır. Ardından musluk sistemi içerisinde kalan su tamamen boşaltılması, su akışı önlenmelidir. Eski bataryayı yerinden çıkarmak için bataryanın alt kısmında bulunan somunlar gevşetilir ve lavabodan tamamen ayrılması sağlanır. Daha sonra yeni bataryanın sıcak ve soğuk su girişleri kontrol edilir. Montaj bu girişlere uygun şekilde yapılır. Bağlantı somunları tornavida ya da altıgen anahtar ile iyice sıkılır. Son aşamada su sızıntılarını kontrol etmek için ana vana açılır ve dikkatlice bakılır. Herhangi bir sorun yoksa kullanım esnasında su sızıntılarını önlemek için bağlantı yerleri silikon ile kapatılabilir. Şeffaf ya da lavabonun rengine uygun silikon rengi tercih edilebilir.

Lavabo Bataryası Kartuşu Nasıl Değiştirilir?

Musluk sisteminin içinde bulunan lavabo bataryası kartuşu sıcaklık ve soğukluk ayarının yapılmasını sağlar. Batarya içine yerleştirilen bu ürün kolayca değiştirilebilir. Aç kapa bataryalarda değiştirme işlemi için alyan takımı içinden uygun parça kullanılır. Üst kısım gevşetildikten sonra çıkarılır. Ardından boşta kalan kartuş yenisi ile değiştirilir. Lavabo bataryası kartuş değiştirme işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlanacaktır. Değişim için kullanılacak yeni malzemeyi kaliteli olarak seçmek kullanım ömrünü artıracaktır.

Lavabo Bataryası Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Belli aralıklar ile lavabo bataryası bakımı yapmak ürünü daha dayanıklı hale getirecektir. Temizlik esnasında yıpranmaya neden olacak yoğun kimyasal temizlik malzemelerinin kullanımından kaçınmak gerekir. Genellikle temizlik için sirke, limon, bulaşık sabunu, ılık su gibi ürünler kullanılır. Özellikle lavabo bataryası çok kirli değilse armatür kısmı temiz bir bez ve bulaşık sabunu ile güzelce ovulmalı, ardından ılık su ile durulanmalıdır. Daha sonra parlak görünmesi adına tekrar üzerinden kuru bir bez ile geçilebilir. Göz alıcı bir parlaklık için temiz bir beze birkaç damla sirke dökülerek de batarya temizlenebilir. Lavabo bataryası yarım limon ile ovulduğunda da işe yarar sonuçlar verecektir.

Lavabo Bataryası Fiyatları 2023

Kullanıcıların beğenisine sunulan lavabo bataryası çeşitleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Hem fiyat hem de model alternatiflerinin fazla olması sayesinde herkes aradığı ürünü kolayca bulabilir. Model, marka ve kullanılan malzemeler nedeniyle lavabo bataryası fiyatları farklı olacaktır. Örneğin kuğu lavabo bataryası fiyat olarak duvardan monte edilen bataryalara göre biraz daha uygun olmasıyla bilinir. Tamamı krom kaplı olan ve paslanma problemi bulunmayan bataryalar en çok tercih edilenler arasındadır. Yeni bir lavabo bataryası ihtiyacı olanlar hem fiyat hem de teknik özellikler bakımından en uygun olan ürüne öncelik vermelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR