< < Önceki Sayfaya Dön
Kalekim 2224 Ultra Fuga Sütlü Kahve 5kg
Kalekim 2224 Ultra Fuga Sütlü Kahve 5kg
Kalekim 2224 Ultra Fuga Sütlü Kahve 5kg

Kalekim 2224 Ultra Fuga Sütlü Kahve 5kg (2224)

Marka : Kalekim
Fiyat : ₺499,00(KDV Dahil)

Kalekim 2224 Fuga Ultra Fuga Derz Dolgusu 5 kg

Çimento esaslı, yüksek performanslı, esnek 1-6 mm derz aralığı için uygun derz dolgu malzemesidir.
Uygulama Alanları
- İç ve dış mekanda, büyük ebatlı seramik, granit,kotto, klinker, cam mozaik, mermer, doğal taş gibi kaplama malzemelerinin 1-6 mm arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır.
- Havuz, su deposu gibi ıslak hacimli mekanlarda yatay ve düşey uygulamalarda kullanılır.
- Dış cephe, teras, alttan ısıtmalı sistem, depo gibi yoğun yaya ve yük trafiğinin, ani ısı değişimlerinin olduğu yerlerde mükemmel sonuç verir.
Özellikleri
- İçme suyu depolarında kullanıma uygundur.
- Yüksek esnekliğe sahiptir.
- Donma - çözünme çevrimine dayanıklıdır.
- Su emiciliği düşüktür.
- Pürüzsüz yüzey sağlar.
- Çatlamaz.
- Hızlı kürleşerek mekanın çabuk kullanıma açılmasını sağlar.
- Aşınmaya dayanıklıdır.
- UV ve atmosfere dayanıklı solmayan 32 farklı renk seçeneğine sahiptir.
Uygulama Talimatı
- Derz dolgu uygulaması öncesinde yapıştırıcı kürlenmiş olmalıdır.
- Derz araları tutunmayı önleyecek kalıntılardan tamamen arındırılmalıdır. Derz arası derinliğinin en az seramik kalınlığının 2/3? ü kadar olmalıdır.
- Daha kolay temizlik için kotto, klinker, parlak granit seramik gibi gözenekli ve emici kaplama malzemelerinin üst yüzeyine derz boşluklarına bulaşmamasına dikkat ederek, SERA CARE Yüzey Koruyucu uygulanabilir.
- Emiciliği yüksek kaplama malzemeleri kullanıldığında, sıcak ve rüzgarlı havalarda uygulama yapılırken, derz aralarını temiz su ile nemlendirilmelidir.
- Hazırlanan harç, olgunlaşması için 5-10 dakika dinlendirilmelidir. Uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika tekrar karıştırılmalıdır.
- Harç yüzeye yayılarak lastik mala ile derz aralıklarına çapraz hareketlerle doldurulmalı ve fazlalıklar sıyrılarak yüzeyden alınmalıdır.
- Derz boşluğuna doldurulan malzeme suyunu kaybedip matlaştığın da, genellikle 10-20 dakika kadar sonra, yüzey nemli bir sünger yardımı ile dairesel hareketlerle temizlenmelidir. Güneşte beklemiş veya emiciliği yüksek kaplama malzemelerinin arasında,direk güneş, rüzgar gibi uygun olmayan ortam şartlarında yapılan uygulamalarda bu süre kısalabilir.Silme işlemi zamanından önce veya çok sulu süngerle yapıldığında renkte dalgalanma problemi ile karşılaşılabilir. Sünger sık aralıklarla temizlenmelidir.
- FUGAFLEX'in derzden boşalmayacak kadar kuruduğundan emin olduktan sonra, yüzeyde kalan kalıntılar kuru bir bez ile temizlenmelidir.
- Yüzeyde temizleme işleminin yanlış yapılmasından kaynaklanan harç kalıntıları bulunması durumunda derz dolgu uygulamasından 10 gün sonra uygulama talimatı takip edilerek SERACARE Çimento Sökücü ile temizleme işlemi yapılabilir.
- Kaptaki kullanım süresi geçmiş veya kabuklaşmış harç atılmalıdır.
- Uygulamadan sonra eller ve uygulama aletleri bolsu ile yıkanmalıdır.
- FUGAFLEX çok sıcak, kuru ve rüzgarlı koşullarda uygulandığında, fi nal performansını iyileştirmek için uygulamadan birkaç saat sonra üzerine su serpilmesi tavsiye edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR