Taşıma Arabası
₺4.189,90 KDV Dahil
₺4.818,38 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺2.269,90 KDV Dahil
₺2.610,39 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺9.699,00 KDV Dahil
₺9.990,00 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺2.799,00 KDV Dahil
₺2.990,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺1.990,00 KDV Dahil
₺2.299,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺3.399,00 KDV Dahil
₺3.599,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺2.299,00 KDV Dahil
₺2.899,00 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺2.199,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺2.199,00 KDV Dahil
₺2.499,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺4.739,90 KDV Dahil
₺5.450,88 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Taşıma Arabası
₺1.449,00 KDV Dahil
₺1.699,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo

İşlevsel Taşıma Arabası Modelleri

İş yükünün hafiflemesini sağlayan taşıma arabası pek çok sektörde kolaylık sağlar. Bu araba sayesinde insan gücü ile bireysel taşınacak yükler daha hızlı ve pratik şekilde nakliye edilebilir. Birden fazla paketin aynı anda taşınmasını sağlayan arabalar ergonomik bir tasarıma sahiptir. Böylece kullanıcısı tarafından kolayca hareket ettirilebilirler. Yük taşıma arabası modelleri arasında insan gücünün taşıyamayacağı ağırlıkta yükleri taşıyacak seçenekler mevcuttur. Modellerin tekerlekli yapıda olması yüklerin rahatça hareket ettirilebilmesine yardımcı olur.

Hem profesyonel hem de amatör kullanımlar için taşıma arabası bulmak mümkündür. Yükü götürmek için az miktarda kuvvet uygulamak yeterli olacaktır. Her modelin yük taşıma kapasitesi birbiriyle aynı değildir. Bu nedenle doğru yük taşıma arabası modeline karar vermeden önce kapasite ve diğer teknik özelliklere göz atmakta fayda vardır.

Taşıma Arabası Ne İşe Yarar?

Farklı ağırlıklarda olan materyallerin bir yerden bir yere götürülmesini sağlayan yük taşıma arabası geniş kullanım alanına sahiptir. Az insan kuvveti ile hareket ettirilen arabaların tekerlek yapıları birbirinden farklıdır. Arazi yapısına uygun modeller bulmak mümkündür. Hemen hemen her yerde kullanılabilen taşıma arabası beklentileri ve ihtiyaçları karşılar.

Yaklaşık 150 kg kapasiteye sahip olan bu arabalarda kapasite değişkenlik gösterir. Bu sayede çeşitli yük ve eşyalar aynı anda taşınabilir. Sevkiyat işlemlerini daha kolay hale getiren yük taşıma arabası çeşitleri kasa, paket, kargo, yük, bavul ve koli taşımada sıklıkla kullanılır. İş makineleri arasında değerlendirilen bu parçalar çok amaçlı olacak şekilde tasarlanır.

Taşıma Arabası Özellikleri

Kullanışlı ve estetik görünümlere sahip olan yük taşıma arabası çeşitleri hafif bir yapıdadır. Bu sayede kullanıcılar ekstra ağırlık taşımak zorunda kalmazlar. Kolayca hareket ettirilebilen arabalar kaliteli ve farklı ebatlarda olacak şekilde üretilir. Üretimde seçilen parçalar bireylerin güvenliği dikkate alınarak seçilir. Bu sayede taşıma arabası kullanırken ellerin kayması ve kaza oluşması engellenmiş olur.

Farklı markalar tarafından üretilen yük taşıma arabası modelleri sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılır. Makaslı formda olan modeller yükleri rahatça indirip kaldırabilmeyi sağlar. Özel teknoloji ile geliştirilen ürünlerin bazılarında güçlendirilmiş hidrolik pompa bulunur. Böylece taşınan ürünler korunur ve taşıma daha güvenlikli hale gelir. Tekerde bulunan frenler istenmeyen hareketlerin oluşmasını engeller.

Taşıma Arabası Boyutları Nasıl Olur?

Yük taşıma arabası çeşitleri kaldırma kapasitesi, minimum tabla yüksekliği, ağırlık, tekerlek çapı, maksimum yükseklik için pompalama sayısı, tabla ölçüleri, kaldırma yüksekliği ve maksimum tabla yüksekliği gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Bazı modellerin katlanabilir olması sayesinde yük taşıma arabası boyutları daha kullanışlı hale gelir. Bu nedenle katlanabilir ve portatif olan modeller daha fazla tercih edilir.

Ergonomik tasarımlar daima iş yükünün azalmasına destek olur. 2, 3 ve 4 tekerlekli olan taşıma arabası modelleri farklı ihtiyaçlara hitap edecektir. Birden fazla seçeneğin olması sayesinde her ihtiyaca yanıt verecek model hızlıca bulunabilir. Model seçiminde kararsız kalanlar için Online destek hattı mevcuttur. WhatsApp ya da telefon üzerinden yük taşıma arabası boyutları ve diğer özellikleri hakkında merak edilen sorulara yanıt bulunabilir.

Taşıma Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

- Tutma kısımlarının kaygan malzemeden yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Eğer kaygansa bu durum güvenlik açısından sorun yaratabilir. Arabanın kontrolden çıkıp taşınan yüklerin devrilme olasılığı yüksektir.

- Taşıma arabası seçiminde tekerlek sağlamlığına dikkat etmek gerekir. Tekerlek bölümleri bu arabaların en önemli kısımları arasında yer alır.

- Sağlam olan tekerlekler her zaman yüklerin daha rahat taşınmasını sağlar. Arabanın gövde bölümü de önemli olup taşınacak paket ve yükler bu bölümde muhafaza edilecektir. 

- Gövde ve tekerlek birbiriyle uyumlu olmalı, hareket dengesi sağlanıyor olmalıdır.

- Yük taşımanın kolaylaşması adına çok fazla yer kaplamayan katlanabilir tasarımlara öncelik verilebilir. Katlandığında daha küçük boyutlara ulaşan bu taşıma arabası modelleri bireysel kullanımlar için de idealdir. Bu gibi detaylara dikkat edildiğinde satın alınan yük taşıma arabası ömürlük hale gelecektir.

Taşıma Arabası Kullanım Alanları Nelerdir?

Farklı tekerlek sayıları ile üretilen yük taşıma arabası çeşitleri motorlu ve motorsuz modellere sahiptir. Bu modeller kullanım yapılacak alanın özelliklerine göre seçilebilir. Mini boyutlarda olan yük taşıma arabası genellikle market tarzı yerlerde tercih edilir. Küçük arabalar gıda alışverişlerinin daha rahat taşınmasını sağlar ve herkes tarafından kullanılabilir. Platformlu olan daha geniş modellerin ise taban alanı geniştir ve ağır yüklerin taşınmasına yardımcı olur. Az sayıda yük taşıyacaklar için sepetli taşıma arabası çeşitleri uygun olacaktır. Bu modeller hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlayacaktır.

Genellikle yük taşıma arabası türleri şirketler bünyesinde tercih edilir. Arabaların tekerlek ve zemin yapıları laminant, ahşap, taşlı yollar ve halıda kullanım için uygundur. Kaliteli ve dayanıklı yapıda olan modeller uzun süre kullanışlıdır. Taşıma kollarının ve alanlarının ayarlanabilir olması sayesinde yük taşıma arabası birden fazla sektöre hitap edecektir. Seçim esnasında yük miktarını ve alan büyüklüğünü göz önünde bulundurmak gerekir. Bu sayede alışveriş merkezleri, bahçe, okul, spor salonu ve piknik alanı da dahil her yerde doğru taşıma arabası kullanılabilir.

Taşıma Arabası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bazı taşıma arabası modellerinde bulunan hidrolik asansör sistemi yük masasının istenilen düzeye çıkarılmasını sağlar. Arabada yer alan çelik konstrüksiyon ve özel çelik makaslar dayanıklı, sağlam bir yapı sunar. Özel fren sistemi ile yük taşıma aranası güvenli şekilde kullanılabilir. Kıymetli malzemelerin sorunsuz olarak taşınabilmesini sağlayan araba rulmanları tekerleri ile yük ağırlığının daha fazla olmasını destekler ve kolaylaştırır.

Farklı alanlarda avantaj sağlayan yük taşıma arabası fizik kurallarından faydalanarak ağır yükleri kısa sürede taşımaya yardımcı olur. Çok eski yıllardan bu yana kullanılan bu arabalar gelişerek günümüze kadar ulaşmıştır. Yerden alan kazanmaya katkı sağlayan modeller pratik kullanım avantajı verir. Bireysel olarak taşıması zor olan 100 kg ve üzeri yükler taşıma arabası ile kolayca bir yerden başka yere götürülebilir. Ekstra makine kullanımını azaltan bu parçalar en ekonomik şekilde taşıma yapabilmeyi sağlar. Az miktarda kuvvet ile büyük yükler taşınabilir hale gelir.

Taşıma Arabası Fiyatları

Yük taşıma arabası fiyatları ürünün özelliklerine göre belirlenir. Fiyat avantajı ile satışa sunulan tüm modeller her bütçeye uyan seçeneklere sahiptir. Materyal yapısı, ürün boyutları, yük taşıma kapasitesi, ürünün katlanabilirlik yapısı, tasarımı, kalitesi ve benzer özellikleri fiyat oluşumunu doğrudan etkiler. Fiyat ve özellik olarak doğru karar verebilmek için yük taşıma arabası alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği önceden araştırılmalıdır.

Geniş alanlarda yatay ve ağır yükler taşımak için dört tekerlekli yük taşıma arabası çeşitleri tercih edilebilir. Diğer iki ve üç tekerlekli modellere kıyasla bunlar için fiyat aralığı biraz daha yüksektir. İşlerin yürütülmesini kolaylaştırmak adına yüksek fiyatlardan alıcı bulan akülü taşıma arabası çeşitleri de satın alınabilir. Özellikle otellerde ve büyük işletmelerde bu modelleri sıklıkla görmek mümkündür. Kapasitesi düşük ve ekonomik olan yük taşıma arabası çeşitleriyle ise daha küçük boyutlarda olan eşyaların yeri değiştirilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR